«Етикет стосунків з рівними та молодшими відданими» Аударья Гауранга дас
🙌 Тема: «Етикет стосунків з рівними та молодшими відданими»
⏰ Дата: 4 Вересня
📣 Лектор: Аударья Гауранга дас
🌟Шрі Чайтанья Махапрабху дуже яскраво пояснює яким повинен бути настрій Вайшнава:
«Бачити Вайшнава, означає досконалим чином використовувати свій зір; торкатися його лотосоподібних стоп, означає досконалим чином використовувати свій дотик; віддавати хвалу чудовим якостям Вайшнава, це найкраще заняття для нашого язика, бо в матеріальному світи чисті віддані зустрічаються дуже рідко!»
🌞Є загальна поведінка Вайшнава. Прокидаючись, ми починаємо день з поклонів Вайшнавам. При зустрічі ми маємо посміхатися зі своїм полом, та вітатися не дивлячись в очі, з іншим полом.
📖 Бхагавад Гіта каже: «Зустрівшись з тим, хто має більші знання і досвід – потрібно радіти; до того хто має менші знання і досвід – ставитись із співчуттям; з рівними – товаришувати. Дотримуючись цих принципів у відносинах з усіма живими істотами, можна здобути щастя в матеріальному світі».
🫵Ми досконалі як форма життя, але ми недосконалі, тому що не розуміємо як ставитись до усіх відповідно до їх походження.
🤝 Для того щоб будувати відносини з відданими, нам необхідно визначити їх рівень, зрозуміти хто перед нами:
– дізнатися час, коли відданий почав практикувати;
– коли відданий отримав ініціацію;
– в якому він ашрамі;
– вік відданого;
– рівень бхакті.
🤷♂️ Якщо ми не можемо визначити рівень, рекомендовано ставитись як до уттама-адхікарі, з великою повагою.
🙅♂️ Відносини самі не будуються, їх треба індукувати, створювати для них умови, робити крок до зближення, на підставі симпатії або подібного складу.
Відносини можливі при умові схожих якостей, варн, діяльності, якщо разом цікаво сміятися та проводити вільний час.
👬 Важливо постійно спілкуватися з відданими для розуміння вайшнавського стилю життя, етикету, поведінки в храмі, з батьками, на роботі… Це найлегший шлях відновити звички свідомості Крішни, надихнутися, приняти та реалізувати знання.
🤲 Від друзів ми приймаємо зауваження легше, підтримуємо один одного. Зразок спілкування з відданими: «Вести себе так, щоб подобатись усім! Нібито зараз на мене дивиться Шріла Прабхупада та духовний вчитель!»
👨❤️👨 Спілкування повинно бути близьким, з відкритим серцем, ане формальним!
👂І немає кращого способу пізнати людину, як слухати її, а потім служити їй.
Відданий має дивитися на інших не даючи оцінку зовнішній поведінці, а лише мотивам та меті. Особливо коли інші помиляються, потрібно слухати проявляючи емпатію, намагаючись зрозуміти та відчути емоцію.
🫶Емпатія у відносинах сприяє співчуттю, взаєморозумінню, підтримці, тому вона дуже важлива!
👤Когнітивне сприйняття – здатність відчути та зрозуміти думки людини, навіть якщо вони відрізняються від наших переконань.
👥Емоційне сприйняття – відчувати те, що відчуває людина, що відбувається в її серці, житті.
🫂Співчутливе сприйняття – не лише розуміти та відчувати, а й бажати допомогти.
🙌Правильна реакція на неправильну поведінку – спробувати зрозуміти вчинки відданого та продовжувати взаємодію;
– поставати Крішну в центр спілкування, бо Він нейтралізує будь яке занепокоєння і навіть падіння.
🫸 Принцип Упекша – ігнорування відданого у разі не знаходження спільної мови. Ми будуємо відстань, яка дозволяє продовжувати його поважати, та в серці не критикувати, ігноруючи його помилкові дії та вислови.
🔆За словами Шріли Прабхупади: Вайшнав повинен дружити з вайшнавами, виявляти милість до невинних та ігнорувати чи уникати тих, хто сповнений заздрості та злості.
Тож зустрічаємось, радіємо та прославляємо💯
❎Питання та відповіді✅
❓Якщо молодший відданий з роками зростає, чи можуть відносини трансформуватися у варіант рівних, як змінюється поведінка
молодшого та наставника?
❗️Старший бачить і розуміє що відданий має досвід з минулих життів, але його головний акцент у відносинах
– задовольнити Крішну. Молодший повинен зростати,
брати відповідальність, але не намагатися буті рівним.
❓Якщо у рівних відданих одне служіння, а вимоги по стандартам до них різні. Як вирішити це, не створюючи конфлікт?
❗️Завжди користуємось
прописаними правилами що
до служіння. Але кожен особистість і може додавати щось зовнішне через призму своїх почуттів. Суперечки вирішуємо на підставі настанов Шріли Прабхупади, а конфлікт вирішують авторитетні для обох старші, зберігаючи добрі відносини.
❓Ви погоджуєтесь що відданим не потрібно будувати підприємницьку діяльність разом з рівними або молодшими відданими?
❗️Це справа кожного. Принцип соціалізації має відбуватися з часом. Можна будувати співпрацю будучи свідомими, памʼятаючи що фундамент – духовна платформа та повага. «Можна, але залежно від того з ким».
❓Як зберегти віру в чистоту спільноти відданих, в те що через будь-кого з них можна отримати милість Шріли Прабхупади, попри те що віддані недосконалі та роблять помилки, через які складно сприймати їх авторитет та поради.
❗️Робіть оцінку рівня відданих на підставі поведінки та мотивації. Але еталоном залишайте Шрілу Прабхупаду, читайте Бхагаватам або Прабхупада-ліламріту, і всі питання вирішаться. Тримайте відстань можливу для поваги, зосереджуйтесь на тих хто надихає. Віддані як річка Ганга, яка несе на собі бруд, залишаючись чистою та священною.
❓Як зрозуміти кому потрібно відкривати серце, щоб в решті не розчаруватися і не впасти в депресію?
❗️Ми самі відповідальні за те, кому відкриваємось. Має відбуватися свідомий відбір на основі слухання, споглядання яке у відданого життя, садхана, настрій служіння, спілкування. Не прискорюйте цей процес, щоб уникнути гірких наслідків.
Відповіді