Вебінар: “Підготовка до ванапрастха ашраму: що потрібно знати”

Вебинары

Що обговорювали на вебінарі:

Лекція: Підготовка до ванапрастга ашраму: що потрібно знати

Лектор: Ач’юта Прія прабгу

Для кого: гріхастги 20-50 років і майбутні гріхастги

Ванапрастга – стадія життя, коли людина відходить від справ.

Мета: віддатися Крішні.

Бо протягом життя багато справ і суєтності. Хоча суєтність, оскільки у нас багато пристрасті, потрібна для реалізації цієї пристрасті, але у дозволених для гріхастг межах – тому, що стосується родини, дітей, суспісльства.

Можна сказати, що наша діяльність не кармічна, бо у Свідомості Крішни. Та зазирніть до свого серця та спитайте, чи є там прив’язаність до плодів діяльності.

Однак людина має навчитися відстороненості.

Ванапрастга – концентрація на сутності життя, етап духовної зрілості.

Ванапрастга – не статус, а образ життя не у пристрасті, а у благості: духовне життя, життя для ятри.

Досконалості можна досягти у будь-якому ашрамі, однак ванапрастга – це природно.

Типи:

1.Самостійна.

2.У парі за спільним рішенням подружжя, коли ви вже багато разом пройшли, переконані у служінні, коли майя на вас не діє. Зовнішньо ванапрастга пари не відрізняється від гріхастг, однак змінюється образ життя.

Чим займаються ванапрастги:

📌читання більше 16 кіл джапи.
Однак крім цього варто робити щось корисне для ятри, не варто зачинятися вдома (хоча можна залишатися жити вдома, з родиною, просто змінюється стиль життя), щоби були задіяні органи відчуттів;
📌кіртан;
📌читання книг Шріли Прабгупади;
📌намахатта;
📌служіння на кухні Божеств;
📌служіння на кухні для відданих;
📌служіння у вівтарі (Божества проповідують);
📌взагалі будь-яке корисне служіння у храмі;
📌викладання у гурукулі;
📌проповідь для відданих в якості старших відданих;
📌проповідь для мирян;
📌санкіртана.

Треба залишатися в ятрі, думати, що можу зробити, краще у тій ятрі, де зросли духовно.

Для тих відданих, хто виїхали через повномасштабне вторгнення: можливо, коли тут стане легше, варто повернутися, тобто не кидати якір там, куди виїхали.

Щодо життя у Вріндавані, то якщо тисячі відданих переїдуть до Вріндавану, це вже буде не Вріндаван, там і так вже багатоповерхівки.

Перехід до ванапрастги – можливість стати рольовою моделлю переходу до ванапрастги для гріхастг. Так наступним поколінням буде легше перейти до ванапрастги. Поки таких прикладів, на жаль, мало.

Не варто приймати рішення про перехід до ванапрастги самостійно. Треба порадитися, навіть неодноразово, зі старшими, рівними, сімейними людьми та духовним вчителем, бо це – серйозна зміна життя.

ПІДГОТОВКА ДО ВАНАПРАСТГИ:

📌Планування. Чому б нам не спланувати стадії життя? Це – ознака розуму. Коли (у 50-70років) ви перейдете у ванапрастгу, чим будете займатися. Варто зробити планування та далі покластись у ньому на Крішну.

📌Бюджетування. Не треба вимагати від інших, щоб вони підтримували вас матеріально. Тому краще розрахувати життєвий бюджет, можливо, порадитись із людьми, які розбираються у фінансах краще. Варто відкласти відповідні гроші або мати пасивний прибуток. Так, ми не знаємо, скільки проживемо у ванапрастзі, щоби відкласти геть точну суму грошей, однак буде ж і пенсія.

Критерії для переходу до ванапрастги:

📌Дорослі діти, які самі себе утримують. А діти стануть себе утримувати самі, якщо дати їм самостійність у відповідному віці. А якщо не спалили дітей своїм фанатизмом, то діти почнуть утримати батьків – це природно.

📌Наявність власного житла або переїзд до сільської громади чи храму, де будете нести служіння. Бо якщо немає власного житла, то оренда з’їдає більшу частину бюджету.

📌Вік. Не є основним критерієм.

❓ЗАПИТАННЯ:

У нас в ятрі, мабуть, не лише у нас, багато самотніх матаджі 40-60 років. До якого ашраму вони відносяться?

❗️ВІДПОВІДЬ:

Самотні матаджі 40-50 років, особливо якщо у них є діти та вони ще можуть вийти заміж, не є ванапрастгами, це – грігастги.
Самотні матаджі 55+ не є класичними ванапрастгами, якщо немає свідомого рішення про відхід від справ, це, скоріше, випалені грігастги, їм варто проводити спільну намахатту для взаємопідтримки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Изменить пароль