Курс «молодого бійця» по організації нама-хатти. Теорія і практика вайшнавських зустрічей
Нама-хатта допомагає наповнити будні піднесеним духовним змістом – цю істину добре відчувають учасники київської нама-хатти Пулінді Деві Дасі. А щоб цього змісту ставало більше, вайшнаві пройшли курс «Теорія і практика проведення нама-хатти». Про секрети трансцендентних зустрічей читайте далі…
Нама-хатта у матаджі Пулінді проходить з травня 2019 року. Після початку війни група почала збиратися онлайн. При чому не втративши своєї цінності та згуртованості. Більшість опинилися далеко від стаціонарних храмів, гостро не вистачало живого спілкування. Саме в цей період виникла ідея провести серію зустрічей, де б детально розібрались питання, як відданим організувати власні нама-хатти, як правильно проводити вайшнавські зустрічі, свята.
«У зв’язку з війною багато вайшнаві виїхало. Опинившись в різних місцях різних країн потреба якісної й стабільної санги стала більш відчутною. Віддані почали гуртуватися в тих містах де опинилися. В таких умовах актуально постало питання організації нама-хатт. Мої підопічні – стабільні вайшнаві і,по своїй суті, це готові проповідники. Тож ми провели 7 навчальних онлайн-зустрічей, присвячених темі «Нама-хатти». Вайшнаві розділились на групи, кожна група отримала свою тему, вивчала її і виступала з доповіддю» – розповідає Пулінді Деві Дасі.
Традиційно нама-хатта включає кіртан (спів святих імен Бога), обговорення священних писань і роздачу прасада (освяченої їжі). Ці три основні складові можуть бути різними. Так, десь кіртан є справжнім концертом з безліччю музикантів, які грають на різних інструментах, а десь він проводиться скромно і більше уваги приділяється чомусь іншому: вивченню книг, сімейним взаєминам, приготуванню прасада, мистецтву оспівування… Тому кожен може знайти собі нама-хатту за інтересом.
Учасники нама-хатти матаджі Пулінді змогли розглянути основні компоненти та тонкощі вайшнавських зустрічей, що суттєво допомогло тим вайшнаві, котрі вирішили організувати власні нама-хатти.
Термін нама-хатта запровадив Шріла Бгактівінода Тхакур. Буквально це означає “ринок святого імені”. У своїй книзі «Шрі Ґодрума Калпатаві» він описує цей ринок не як стихійну, а як добре організовану структуру. Для того, щоб відкрити крамницю та отримати товар для продажу, торговець повинен заручитися підтримкою іншого торговця, який вже має справжній товар. За цим принципом діють сучасні групи духовного спілкування. Лідер нама-хатти – це людина, яка має досвідченого духовного наставника, який щиро піклується про неї і допомагає їй постійно вдосконалюватися. Завдяки цьому лідер сам здатний дбати про інших та допомагати їм духовно розвиватися.
Саме таким лідером є матаджі Пулінді. «Нама-хата матаджі Пулінді дуже нас підтримує – це справжній скарб. Тут я побачила приклад мудрого наставництва. З яким би проблемним питання не звернувся, завжди отримуєш порцію лікувальних порад, натхнення й підтримки. Це позитивний досвід онлайн-нама-хатти, котра витримала складний рік війни» – говорить матаджі Ольга, одна з учасниць нама-хатти.
Ще одна учасниця Світлана так коротко охарактеризувала нама-хатту матаджі Пулінді: «Сім’я. Турбота. Смаколики. Відповіді».
Важливо відзначити, що нама-хатта має бути організована з благословень та під керівництвом старших наставників. Тоді її можна вважати авторитетною.
Відповіді