Принципи турботи про відданих від теорії до практики – в черговий раз вивчали вайшнави Одеської ятри.

В рамках Всеукраїнського туру Ач’юта Прія прабгу відвідав Одесу, де зустрівся з лідерами вайшнавських груп, лідерами нама-хатт й наставниками.

Для них організували дводенний семінар по темі «Бгаката-сева». На ньому розглянули окремі розділи однойменної книги та спробували глибше зрозуміти принципи турботи про відданих. А також можливості їх застосування у сучасній реальності.

Президент Одеського храму Дамаюта Дас розповів: «З милості Ач’юти Прії прабгу ми дізналися, що важливо прийняти особисту відповідальність за своє духовне життя. А вона також полягає в тому, щоб свідомо працювати над побудовою відносин із відданими. Відносин, у яких кожен усвідомлюю своє залежне становище слуги товариства відданих. Ключовою темою обговорення був розділ, котрий описує розвиток громади від рівня каніштхи до рівня мадг’ями. І, звичайно, ми дійшли висновку про необхідність глибоких дружніх відносин між відданими на все життя. Відносин, які у новоприбулого зароджуються в храмі на недільних зустрічах і вже повною мірою реалізуються на нама-хатті».

Дамаюта Дас

Яскравим прикладом раніше сказаного служить приклад Анастасії Маслової. Матаджі практикує рік і 4 місяці. За цей період вона пройшла курс Бгакті-програм. «Після закінчення дівчата захотіли продовжити зустрічі та спілкування. Я подумала, це хороша можливість послужити вайшнавам. Тож із дозволу та з благословенням старших влітку я почала проводити нама-хатту. Спочатку збирались щотижня і приходило кілька відданих. Зараз зустрічаємось раз у два тижні і людей приходить більше (13-15).

Не зважаючи складні обставини воєнного часу, у відданих є бажання спілкуватися, зустрічатися, служити один одному. Я завжди дякую всім учасницям нама-хатти, адже по їхній милості ми можемо розвивати та поглиблювати свої відносини. Дуже відчувається сімейний настрій.

Після дводенного семінару з Ач’ютою Прією прабгу: глибоко усвідомила відповідальність лідера нама-хатти, потребу в співпраці та вмінні знаходити до кожного індивідуальний підхід, щоб вибудовувати близькі відносини. Це те, що допомагає практикувати й залишатися в спільноті вайшнавів» – розповідає матаджі Анастасія.

Матаджі Анастасія по середині в червоній кофті з учасницями нама-хатти

Через війну багато відданих виїхали, тому деякі вайшнавські групи розпались чи тимчасово припинили діяльність. Разом з тим під викликом суворих обставин та палкою потребою у спілкуванні організувалося кілька нових нама-хатт.

Наразі в Одесі діють близько 7 живих зустрічей та 8 онлайн. Паралельно проходить недільна програма. Попри відсутність мурті Божеств – храм живе, відданні проповідають та служать один одному.

Значна частина ресурсів та сил ятри зараз сконцентрована на проекті «Їжі життя». Дамаюта Дас ділиться, що вайшнави згуртувалися , як ніколи. Проявляють більше смирення та турботи один про одного: «Перед лицем чогось грандіозного наші дрібниці розчиняються. Перед лицем смерті мирські дурниці тьмяніють, тож ми стаємо більш смиренні».

«Їжа життя» в Одесі

Семінар з «Бгакати-Севи» черговий раз нагадав, що по істині є важливим та цінним. Кожен учасник отримав багато знань та імпульс до розвитку: що робити, як робити, у чому цінність цього, які критерії успіху і, звісно, які перші кроки.

Схожі статті

Завдяки правильній атмосфері можна отримати ефект відвідування великого фестивалю… Тоді проявляється Крішна…

Як організувати нама-хатту? В чому запорука успішної санги?…  Методично вивчають вайшнави Сумщини. Сумщина – один з тих регіонів, де кількість вайшнавів невелика, порівнюючи з іншими…

Сила вайшнава-санґи

Роз’їхавшись по різних куточках світу, українські вайшнави відчувають потребу та шукають можливість спілкуватися. Для багатьох це став періодом, коли Святе Ім’я згуртувало відданих у всіх…

Відповіді

Your email address will not be published. Required fields are marked *