Вебінар: “Підготовка до ванапрастха ашраму: що потрібно знати”

Лекція: Підготовка до ванапрастга ашраму: що потрібно знати

Лектор: Ач’юта Прія дас

Для кого: гріхастги 20-50 років і майбутні гріхастги

Ванапрастга – стадія життя, коли людина відходить від справ.

Мета: віддатися Крішні.

Бо протягом життя багато справ і суєтності. Хоча суєтність, оскільки в нас багато пристрасті, потрібна для реалізації цієї пристрасті, але в дозволених для гріха межах – тому, що стосується сім’ї, дітей, суспільства.

Можна сказати, що наша діяльність не кармічна, бо у Свідомості Крішни. Та зазирніть до свого серця і запитайте, чи є там прив’язаність до плодів діяльності.

Однак людина має навчитися відстороненості.

Ванапрастга – концентрація на сутності життя, етап духовної зрілості.

Ванапрастга – не статус, а спосіб життя не в пристрасті, а в благості: духовне життя, життя для ятри.

Досконалості можна досягти в будь-якому ашрамі, однак ванапрастга – це природно.

Типи:

1.Самостійна.

2 У парі за спільним рішенням подружжя, коли ви вже багато разом пройшли, переконані в служінні, коли майя на вас не діє. Зовні ванапрастга пари не відрізняється від гріхастг, проте змінюється спосіб життя.

Чим займаються ванапрастги:

📌читання більше 16 кіл джапи.
Однак окрім цього варто робити щось корисне для ятри, не варто зачинятися вдома (хоча можна залишатися жити вдома, з сім’єю, просто змінюється стиль життя), щоб були задіяні органи відчуттів;
📌кіртан;
📌читання книг Шріли Прабгупади;
📌намахатта;
📌служіння на кухні Божеств;
📌служіння на кухні для відданих;
📌служіння у вівтарі (Божества проповідують);
📌загалі будь-яке корисне служіння в храмі;
📌викладання в гурукулі;
📌проповідь для відданих у якості старших відданих;
📌 проповідь для мирян;
📌санкиртана.

Треба залишатися в ятрі, думати, що можу зробити, краще в тій ятрі, де зросли духовно.

Для тих відданих, хто виїхав через повномасштабне вторгнення: можливо, коли тут стане легше, варто повернутися, тобто не кидати якір там, куди виїхали.

Щодо життя у Вріндавані, то якщо тисячі відданих переїдуть до Вріндавана, це вже буде не Вріндаван, там і так уже багатоповерхівки.

Перехід до ванапрастги – можливість стати рольовою моделлю переходу до ванапрастги для гріхастг. Так наступним поколінням буде легше перейти до ванапрастги. Поки що таких прикладів, на жаль, мало.

Не варто приймати рішення про перехід до ванапрастги самостійно. Треба порадитися, навіть неодноразово, зі старшими, рівними, сімейними людьми та духовним учителем, бо це – серйозна зміна життя.

ПІДГОТОВКА ДО ВАНАПРАСТГИ:

📌Планування. Чому б нам не спланувати стадії життя? Це – ознака розуму. Коли (у 50-70 років) ви перейдете у ванапрастгу, чим будете займатися. Варто зробити планування і далі покластися в ньому на Крішну.

📌Бюджетування. Не треба вимагати від інших, щоб вони підтримували вас матеріально. Тому краще розрахувати життєвий бюджет, можливо, порадитися з людьми, які розбираються у фінансах краще. Варто відкласти відповідні гроші або мати пасивний прибуток. Так, ми не знаємо, скільки проживемо у ванапрастзі, щоби відкласти абсолютно точну суму грошей, однак буде ж і пенсія.

Критерії для переходу до ванапрастги:

Дорослі діти, які самі себе утримують. А діти стануть себе утримувати самі, якщо дати їм самостійність у відповідному віці. А якщо не спалили дітей своїм фанатизмом, то діти почнуть утримати батьків – це природно.

📌Наявність власного житла або переїзд до сільської громади чи храму, де нестимете служіння. Бо якщо немає власного житла, то оренда з’їдає більшу частину бюджету.

📌Вік. Не є основним критерієм.

❓ЗАПИТАННЯ:

У нас в ятрі, мабуть, не тільки у нас, багато самотніх матаджі 40-60 років. До якого ашраму вони належать?

❗️ВІДПОВІДЬ:

Самотні матаджі 40-50 років, особливо якщо у них є діти і вони ще можуть вийти заміж, не є ванапрастгами, це – грігастги.
Самотні матаджі 55+ не є класичними ванапрастгами, якщо немає свідомого рішення про відхід від справ, це, скоріше, випалені грігастги, їм варто проводити спільну намахатту для взаємопідтримки.

Схожі статті

Вебінар: “Як культивувати бажання турбуватися про інших”

Що обговорювали на вебінарі: Тема: Як культивувати бажання турбуватися про іншихЛектор: Його Світлість Ніранджана СваміДата: 29 вересня 2022 року Головний принцип турботи про відданих: турбуватисяЯкщо…

Вебінар: “Недільні зустрічі – перший крок піклування про відданих : як проводити і навіщо.”

…🎤Лектор : Його Милість Ач’юта Прія прабху. 🗓️Дата : 24 лютого 2023 року. Є робочі та перевірені методи піклування про відданих, які потребують ентузіастів, готових…

Відповіді

Your email address will not be published. Required fields are marked *