Новости

Запрошуємо на нама-хату в Броварах!

Запрошуємо на нама-хату в Броварах!

 

Дмитро прабгу й матаджі Тетяна Мутило будуть дуже раді бачити вас у гостях. Зустрічі проходять щовівторка о 19:00 за адресою: м. Бровари, вул. Панаса Мирного.

 

– Дмитре прабгу, чому Ви вирішили проводити нама-хату?

 

– Для того, щоб прогресувати в свідомості Крішни, служити місії Шріли Прабгупади, служити віданим. Мій духовний учитель сказав: «Крішна більш за все цінує, коли проповідують його віданим». А оскільки є бажання володіти певним майном, то його необхідно зв’язати з Крішною. Стараюся те, що маю, застосовувати в служінні Крішні.

 

– А хто допомагає Вам у проведенні зустрічей?

 

– Допомагає моя дружина Тетяна. А ще надихають старші віддані – своїм прикладом та лекціями. Адже все те, що я розповідаю на нама-хатах, я почув у лекціях Шріли Прабгупади, духовного вчителя та старших відданих.

 

– Хто приходить до вас на гостину?

 

– До нас в середньому приїздить близько п’яти чоловік. Регулярно приходить одна сімейна пара з Броварів. Крім того, приходять деякі віданні, які тільки почали практикувати і ще не часто ходять до храму.

 

– Які теми ви обговорюєте на нама-хаті? Про що ви спілкуєтеся?

 

– Ми читаємо «Науку самоусвідомлення» Шріли Прабгупади. А далі розбираємо якісь цікаві чи не зовсім зрозумілі моменти в тексті, ділимося хвилюючими історіями з життя відданих стосовно цієї теми. Якщо в когось виникають запитання, ми їх обговорюємо.

 

– Чи вже приїздили до вас на нама-хату почесні гості – старші віддані, якісь цікаві особистості?

 

– Поки що в нас був тільки Олександр Врублевський з дружиною, а згодом обіцяв приїхати Ач’юта Прія прабгу з дружиною, коли ми трішки «підростемо».

 

– А якими були Ваші перші враження від нама-хат, коли Ви тільки почали їх проводити?

 

– Взагалі, нама-хати в нас проходять давно, біля двох років, але спочатку їх проводили Дамодара Сварупа прабгу та Мукунда Мадгава прабгу. Я помітив, що відразу після проведення зустрічі з відданими підвищується рівень благочестя в будинку і в ньому стає комфортніше знаходитися. А коли сам почав проводити нама-хату, то відчув, що це дає мені можливість хоч раз на тиждень повноцінно одягнути вдома дготі, поставити тілаку, поспівати кіртан і різні бгаджани та обговорити з відданими книгу Прабгупади. Це додає серйозності та стабільності в свідомості Крішни. Бо ж знаю, що кожного вівторка я повинен провести нама-хату, а не займатися чимось іншим.

 

– Як часто ви збираєтеся на нама-хаті й де вона проходить?

 

– Ми збираємося щовівторка о 19:00 у Броварах (вул. Панаса Мирного).

 

– Що Ви порадите тим, хто хоче організувати нама-хату? Чи необхідно мати для цього кваліфікацію? З чого потрібно почати?

 

– Відкрити свою нама-хату я планував декілька років. Я хотів зробити це після одруження, бо відчував, що сам не зможу все потягнути, адже потрібно ще прибирати та готувати. І коли працював, то регулярно на це часу не вистачало. А вже як одружився, почав проводити нама-хату. Мабуть, щоб почати, треба мати книгу Шріли Прабгупади, дготі та тілаку. Навіть можна й без дготі, якщо немає.

 

– Чи потрібно для цього самому додержуватися реґулівних засад та читати маха-мантру?

 

– Я знаю, що в нас стандарт – 16 кіл маха-мантри та дотримання чотирьох принципів. Головне, щоб над нами були старші віддані й куратор, щоб ми передавали знання, яке отримуємо через лінію учнівської послідовності. Якщо в нас не буде куратора, то в наших словах не буде шакті – енергії, сили. Отож, для проведення нама-хати потрібно мати книгу Шріли Прабгупади й благословення старших. До того ж Ач’юта Прія прабгу всіх благословляє на проведення нама-хат.

 мик.ящ1

Новину підготував Микола Ящур

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Изменить пароль