Вебінар: Для тих, хто прагне розвинути бажання бути слугою слуги слуги слуги

Що обговорювали на вебінарі:


Тема: Для тих, хто прагне розвинути бажання бути слугою слуги слуги слуги
Лектор: Й. М. Ач’юта Прія дас
Дата: 27 жовтня 2022 року

Для того, щоб нам самим розвиватися, як відданим, треба в собі розвивати настрій слуги слуги слуги слуги.

Крішна сказав: якщо людина вважає себе Моєю відданою, вона – негідниця, бо гордовито бреше. Тільки якщо людина є відданою моїх відданих, вона дійсно Моя віддана.

Тільки якщо людина здатна розвивати шанобливу дружбу (майтрі), коли один із друзів вважає себе молодшим і служить старшому, вона здатна стати відданою.

Дікша-гуру за давніх часів мав дати учневі лише посвяту та духовну турботу. Усі інші елементи турботи були вбудовані в суспільство і реалізовувалися ним. Ведичне суспільство турбувалося про кожного. Та не лише ведична, а й будь-яка інша релігійна спільнота турбувалася про кожного.

Якщо ми хочемо нормального розвитку суспільства, ми маємо компенсувати відсутність традиційних механізмів давніх суспільств турботою і навчанням жити духовним життям відповідно до гуни і карми. Для того, щоб стати родиною, а не прохідним двором, куди постійно заходять і виходять.

Це – обов’язок суспільства, а не дікша-гуру, тим паче, що більшість дікша-гуру – саньясі, вони не мають глибоко занурюватися в життя грігастг. Мають бути старші віддані, наставники нама-хатт, які можуть навчати того, у чому здійснилися (ще кажуть “реалізовані”, але це вже якесь похабне слово).

Прагнення турбуватися про інших має бути більшим за прагнення турботи про себе.

Як можна казати, що про нас не потурбувалися? Шріла Прабгупада потурбувався про всіх нас, він думав про Рух Свідомості Крішни на 10 тис. років вперед. Це ж усе влаштував Крішна. Крішна турбується про всіх. Він дав нам батьків, які турбувалися про нас, як мінімум, годували. Він дає нам усе, що треба, навіть якщо нам іноді це здається болісним досвідом.


БЛОК ЗАПИТАНЬ І ВІДПОВІДЕЙ❓❗️

❓ Як вирощувати в собі бажання турбуватися про інших?
❗️ Говорити про це й обговорювати. Коли розуміємо важливість турботи про інших, з’явиться і бажання. Серце має бути очищеним садганою, щоб уміти турбуватися про інших, а не лише про себе.

❓ Чи варто слухати вебінари з психології?
❗️ Ви маєте бути достатньо зрілими, щоб не підмінити через таке слухання ведичні філософські поняття матеріалістичними.

❓ЗАПИТАННЯ: Якщо просто дотримуватися садгани і не вести проповідь, чи цього достатньо, щоб стати слугою слуги слуги слуги?
❗️ Без проповіді ви не є слугою слуги слуги слуги.
❓ А якщо проповідувати власним прикладом?
❗️ Для проповіді власним прикладом треба вести проповідь: нама-хатту та/або санкіртану.

❓ Чи треба чекати сприятливої миті для проповіді, доки налагодяться стосунки в родині, чи проповідувати треба вже?
❗️ Ваша проповідь буде дуже могутньою, якщо у вас буде гармонійна родина. Не треба прагнути ідеалу, якщо Ваш партнер – не відданий, але його все влаштовує у вашій сім’ї, то Ви можете проповідувати і йому, і іншим людям.

❓ Спочатку треба налагодити садгану, а тоді вже проповідувати, чи це – паралельні процеси?
❗️ Кожна людина може проповідувати на своєму рівні. Садгана і проповідь – паралельні процеси.

❓ Як можна впізнати слугу слуги слуги слуги?
❗️ Я б не став сертифікувати. Якщо Ви – не слуга слуги слуги слуги, Ви легко можете помилитися в такій сертифікації. У Калі-югу будь-яка впевнена в собі людина матиме послідовників. Ви можете вважати слугою слуги слуги і ту людину, яка проповідує, хоча вона ще не слуга слуги слуги слуги. А нам може проповідувати і не слуга слуги слуги слуги – це ще не наш рівень. Коли ми досягнемо відповідного рівня, Крішна подбає про появу проповідників для нас.

❓ Чи можна проводити час у соцмережах?
❗️ Має бути проповідь у малих групах щодо правильної поведінки в соцмережах.

❓ Звідки береться пристрасть до комп’ютерних ігор і соцмереж?
❗️ Інтернет-залежність виникає, як будь-яка інша залежність, від вакууму в житті, від нереалізованості, тоді з’являється азарт до віртуального життя, щоби заповнити цей вакуум.
❓ Звідки береться вакуум життя?
❗️ Через відсутність вищого смаку духовного життя. А причини у кожної людини можуть бути різними.

❓ЗАПИТАННЯ: Що може вплинути на появу такого вакууму?
❗️Матеріальна енергія.

❓ Шріла Прабгупада казав, що боїться майї. Як нам теж почати боятися майю?
❗️ Потрібна система проповіді, підтримки, культури.

❓ Є молодші віддані та старші. Ми вже 10 років у цьому суспільстві, а все ще молодші, це як викристалізувалося, що робити?
❗️ Якщо Ви вже десять років у суспільстві відданих, але досі вважаєте себе маленькими, тут щось не так. Почніть турбуватися про тих, хто молодший за Вас, хто прийшов п’ять років тому, рік тому.

❓ 50 % не виконаної місії, про яку говорив Прабгупада, – це відновлення системи варнашрами у світі?
❗️Давайте спочатку самі виростемо, а тоді подумаємо про світ, у світі ми ще дуже незначні.

Чому у відданих, які дотримуються садгани, можуть з’являтися психічні розлади?
❗️ Садгана полегшує та зменшує проблеми людини. Однак якщо дуже сильні апаратги з минулого життя, садгана не може зовсім прибрати цю карму.

Схожі статті

Вебінар: “Як культивувати бажання турбуватися про інших”

Що обговорювали на вебінарі: Тема: Як культивувати бажання турбуватися про іншихЛектор: Його Світлість Ніранджана СваміДата: 29 вересня 2022 року Головний принцип турботи про відданих: турбуватисяЯкщо…

Вебінар: “Недільні зустрічі – перший крок піклування про відданих : як проводити і навіщо.”

…🎤Лектор : Його Милість Ач’юта Прія прабху. 🗓️Дата : 24 лютого 2023 року. Є робочі та перевірені методи піклування про відданих, які потребують ентузіастів, готових…

Відповіді

Your email address will not be published. Required fields are marked *