Дружба та повага об’єднали в досягненні спільної мети

Івано-франківський храм єдиний в Україні, що побудований без сторонньої допомоги – повністю зусиллями вайшнавів. Про секрети вайшнавської співпраці та як живе івано-франківська ятра сьогодні, дізнавався Вайшнава Сева.  

Історія розвитку ІСККОН в Івано-Франківську, як і для більшості українських міст розпочалась в 90-х роках. Вже до 2010 року тут зібралась значна кількість чудових вайшнавів. Тоді один відданий пожертвував землю – що ознаменувало початок будівництва храму. Активним учасником та головним натхненником  процесу став президент храму Ачар’я Дас. «Він особисто закочував рукава та будував. Відданні бачили його ентузіазм та гуртувалися. Робили все самотужки: рили, заливали фундамент, стіни, внутрішні роботи, дах – буквально все робили вайшнави, без сторонньої допомоги» розповідає Вібху Чайтанья Дас один з лідерів ятри.

Поряд з храмом також звели  брамачарі ашрам, який після початку повномасштабної війни переобладнали для потреб переселенців

В свою чергу Ачар’я прабгу говорить: «Дружба та повага стали основою для  співпраці. Коли будували івано-франківський храм ці якості особливо були проявлені. Саме  це допомогло вайшнавам втілити задумане. Важливо розуміти «один в полі не воїн» і тільки спільними зусиллями ми можемо поширювати місію Шріли Прабгупади і задовільнити його. Наставник в цьому аспекті може допомогти – надихнути та підтримати, вказати певні орієнтири, але кінцевий результат залежить від нашої рішучості, віри та згуртованості. Зрілість відданого полягає в тому, що він визначив для себе ці орієнтири.  І чим більше  таких вайшнавів буде з’являтися  тим сильнішим буде наша спільнота. І тоді атмосфера буде  такою, як хотів Шріла Прабгупада. Він бажав співпраці. Істинна співпраця можлива тільки на платформі Богоцентризму» – говорить Ачар’я прабгу.

Ачар’я Дас в правому верхньому кутку

При храмі функціонує рада лідерів департаментів. Представники різних напрямків систематично узгоджують та покращують свою взаємодію:  кухня, пуджа, зустріч гостей, департамент харінами, бухгалерія. Активно розвивається «Їжа життя» за останні кілька років вона набрала сили і стала частиною всеукраїнської благодійної організації. В умовах війни цей проект  та санкіртана стали найбільш помітним та затребуваними.

«Їжа життя»

Загалом за останній рік обличчя ятри суттєво змінилося, адже сюди переїхало багато вайшнавів зі Сходу країни. Як зазначають місцеві – «духовне життя стало жвавішим і в певній мірі активнішим. Більше людей і більше зустрічей, катхи, кіртана, служіння…» Коли розпочалась війна – приміщення для брамачарі переобладнали, для переселенців. Це якраз добре проілюструвало  об’єднаність спільноти.

Програма для студентів-індусів

Івано-франківська ятра нараховує приблизно 100-150 людей. При цьому недільний фестиваль відвідують від 30 до 50 осіб. Серед останніх велика кількість студентів-індусів. Для них організували окрему програму на англійській мові. Веде її Вівек прабгу –  студент, який дотримується принципів вайшнавів та прагне прийняти посвяту в гуру ІСККОН. Завдяки цьому багато гостей з Індії стали активними учасниками  життя храму та почали виконувати різних види служінь.

Схожі статті

Спілкуючись  – культивуємо любов та віру в Свідомості Крішни

Ятри західної України об’єднані спільною сангою…  «Виникла ідея створити простір, де б відданні могли об’єднатися, дізнатися більше один про одного, ділитися розумінням духовного життя, поглиблювати…

Завдяки правильній атмосфері можна отримати ефект відвідування великого фестивалю… Тоді проявляється Крішна…

Як організувати нама-хатту? В чому запорука успішної санги?…  Методично вивчають вайшнави Сумщини. Сумщина – один з тих регіонів, де кількість вайшнавів невелика, порівнюючи з іншими…

«Навіть якщо нас двоє, ми проведемо нама-хатту», «А ми збираємось в музичному магазині»… Сумська санга повна рішучих та цілеспрямованих!

В місті Шостка відданні оспівують Святі Імена в оточенні гітар… Адже тутешня нама-хатта проходить в приміщенні музичного магазину. Головні активісти – організатори Сергій Трофименко, Ігор…

Відповіді

Your email address will not be published. Required fields are marked *