Наука про Бога доступна всім незалежно від віри та соціального становища. Навчання на будь який смак і формат пропонує Київська духовна академія свідомості Крішни.

Урочистий випуск та початок нового сезону пройшов у стінах Академії. На даний час тут навчається більше 300 осіб, а з вересня цього року до них приєднались ще 180 студентів. Доступні 2 форми очного та дистанційного навчання. У зв’язку з подіями у країні онлайн формат більше в пріоритеті.

Студенка Ведичної Академії Олександра Марченко поділилася своєю історією: «Цьогоріч я повторно пішла на курс Школи Бгакті. Минулого року я вже проходила навчання, тоді заняття нашої групи відбувалися в алтарній, це давало особливий атмосферний настрій. Та через карантин нас перевели на дистанційну форму навчання. Всі  дуже сумували за живими зустрічами. Потім війна внесла свої корективи. Та ми не полишали навчання і наш прекрасний викладач Враджа Расіка прабгу продовжував вести лекції, підтримувати нас і бути для нас духовною опорою у важкі часи. Академія дає не тільки вивчення певних дисциплін і філософії, ти отримуєш набагато більше – справжніх, щирих, добрих друзів, твоїх однодумців, духовну сім’ю, в якій тобі завжди допоможуть і підтримають, не дадуть впасти в ілюзію, нагадують, що  є найголовнішим».

Київська духовна академія свідомості Крішни в Україні є найвищим недержавним навчальним закладом. Академія була заснована у 1995 році. Навчання тут проводиться за пожертвування. Мета Ведичної академії – дати можливість кожній людині незалежно від релігійних, культурних та політичних переконань освоїти науку про Бога згідно з давніми ведичними трактатами. Так, навчання студентів ґрунтується на вивченні книг: «Бгаґавад-гіта як вона є», «Шрімад-Бгаґаватам»,  «Шрі Ішопанішад», «Нектар відданості», «Нектар настанов».

Абхінандана Дас – вайшнав, котрий завжди навчає власним прикладом

«Наша відмінність від інших закладів в тому, що ми ділимося найціннішим. Ми навчаємо зрозуміти свою духовну природу – «Я  душа» та усвідомити природу Господа. Ми відчуватимемо більше щастя по мірі наближення до Господа і, навпаки, чим далі від Нього, тим більше страху і страждань. Тому навчальний процес в Академії направлений на те, щоб наблизитись до Господа» – говорить ректор Академії Абхінандана Дас.

Загалом, з 2013 по 2021 роки Академія мала близько півтори тисячі випускників, з них найбільше за курсами «Учнівство в ІСККОН» (45%) та «Школа Бгакті» (38%).

Раніше бажаючі вступити до Академії були в основному з Київського регіону. Зараз же – віданні з усієї України.

Навчають їх кваліфіковані вайшнави. Всі викладачі працюють безплатно, і таких близько 40.

Показуючи власний приклад, старші вайшнави дають не тільки гьяну (знання). В процесі навчання студенти вчаться безкорисливому служінню одне одному та Господу. Таким чином здійснюється любовний взаємообмін  Це, дійсно, процес, що об’єднує та дає можливість знайти хороших друзів.

Навчаються в Академії кілька років. Студенти поетапно проходять три курси (три сходинки): 1) Школа Бгакті (9 міс); 2)Бгакті Шастри (півтора року);  3) Бгакті Вайбгава (3 роки).  В перспективі планують запустити четвертий курс.

Хоча процес може здаватися довготривалим, в дружньому колективі час летить непомітно. Тим паче, навчатися можна поетапно. Наприклад, закінчити Бгакті Програм – подолати першу ступінь. Зробити перерву й через певний час продовжити вже з наступного курсу.

Також за бажанням можна вивчати спецкурси: астрологія, васту, вегетаріанство, ведична математика, космологія, ведична література, джапа-медитація, Рамаяна, за  стопами Шріли Прабгупади, захист корів, сімейні відносини, виховання дітей,вайшнавський етикет, учнівство в ІСККОН.

Набір проводиться двічі на рік у вересні та січні, в групи набирають  по 20 чоловік. Якщо вас зацікавило навчання – зареєструватися можна на сайті Ведичної академії http://veda-kiev.org.ua/

Схожі статті

Шкільний дзвінок для дітей-вайшнавів. Українські гурукули розпочинають свою роботу

В України  два заклади орієнтовані на навчання дітей-вайшнавів. В Києві діє центр розвитку особистості «Нава Надія» (гурукула), а в Дніпрі – гурукула «Віджай Сарасваті». Шріла…

Завдяки правильній атмосфері можна отримати ефект відвідування великого фестивалю… Тоді проявляється Крішна…

Як організувати нама-хатту? В чому запорука успішної санги?…  Методично вивчають вайшнави Сумщини. Сумщина – один з тих регіонів, де кількість вайшнавів невелика, порівнюючи з іншими…

Додаток для вивчення шлок створив київський відданий Анаді Крішна прабгу

 «Memorize Shloka» – «Запам’ятайте Шлоку», саме так називається програма, мета якої допомогти вайшнавам вивчати священні тексти. ‎Програма використовує стародавній підхід до запам’ятовування санскритських віршів (шлок)…

Відповіді

Your email address will not be published. Required fields are marked *