Онлайн життя та духовна практика… «Як ми можемо використовувати можливості інтернету та соцмереж у проповіді свідомості Крішни» – Національна рада наставників України та Молдови висловились з даного приводу

Небезпека та згубність

  1. Формування свідомості – інформація надана певним чином, формує нашу свідомість, наше бачення та наше ставлення до того, що відбувається.
  2. Передача знання – знання, що отримується по парампарі – має допомогти людині виховувати в собі смиренність і терпіння, чого не скажеш про «інтернет-парампару» або «гугл-парампару». Парампара призначена для передачі знання без спотворень, тоді як інформації, яку ми черпаємо в інтернеті, далеко не завжди можна довіряти.
  3. Час – частіше – час летить, коли ми в інтернеті та тягнеться, коли ми читаємо мантру. Щоб визначити рівень нашої відданості Крішні, можна звернути увагу на те, чим ми зайняті у вільний час.
  4. Медитація – «життя» в інтернеті – це свого роду медитація. Те, що ми медитуємо і що постійно думаємо, те й знайдемо.
  5. Розсіяний розум – серфінг в інтернеті створює ілюзію діяльності.
  6. Ізоляція – люди винайшли мобільні телефони та інтернет, щоб бути ближчими один до одного, але в результаті не можуть приділити більше уваги один одному, оскільки весь час проводять в інтернеті та соцмережах.
  7. Залежність – інтернет-залежність офіційно визнана хворобою, що є однією з найпоширеніших у XXI ст.
  8. Віртуальне життя – нова хвороба – комп’ютероманія, коли людина прив’язується до віртуальної реальності і до відчуття того, що вона управляє віртуальною реальністю, того, що вона діє і того, що вона там головна в цій віртуальній реальності.
  9. Азарт – дурість комп’ютерних ігор, полягає в тому, що вклавши найдорожче, що у нас є – час, натомість ми отримуємо ефемерні результати у вигляді очок, балів, рівнів та інших «благ», яких удостоюються «переможці» комп’ютерних ігор.
  10. Заборонений контент – інтернет є основним майданчиком для порноіндустрії.
  11. Чим зайняти дитину – батьки, діти яких «підсіли» на комп’ютерні ігри, говорять про ті самі симптоми – їхні діти стають дратівливим, істерично реагують на спроби відволікти їх від комп’ютера, перестають читати.

Проповідь та спілкування в інтернеті для відданих

Особиста практика

  1. Перш ніж почати користуватися інтернетом, задайте питання – для чого, коли і скільки я використовую інтернет?
  2. Використовуйте трекери часу (порахувати скільки часу ви проводите у телефоні, цифра може бути шокуючою)
  3. Вимкніть повідомлення (залишіть лише найважливіші)
  4. Не заходьте в інтернет увечері. Якщо потрібно зайти в інтернет зробіть це вранці, після того, як вичитали джапу. Вечірній час – небезпечний час, оскільки розум перебуває під впливом пристрасті та невігластва.
  5. Не дивіться надто багато новин. Коли ми дивимося світські новини, ми ототожнюємо себе з матерією. Різні плітки цього світу збуджують наш розум, і непомітно для себе ми втратимо наш духовний розум. Усі важливі речі ви й так дізнаєтесь.

Загальне розуміння

  1. Хочемо ми цього чи не хочемо, але реальність така, що переважна більшість відданих проводять значний час в інтернеті і наше завдання – допомогти їм використовувати цей час у свідомості Крішни.
  2. Проповідь. Інтернет є гарною кшетрою для проповіді. Практично кожен храм ІСККОН має свій сайт. Багато духовних вчителів та старших проповідників мають свої сторінки в інтернеті, де вони публікують лекції, фото та відео своєї проповідницької діяльності. Ми маємо можливість дивитися трансляції головних подій життя ІСККОН із будь-якого куточка світу.
  3. Створення контенту. Шріла Радганатха Свамі: «Не соромтеся транслювати якнайбільше мудрих думок та висловлювань на своїх сторінках. Нехай буде менше дурниць у мережі, тоді – читаючи мудрі висловлювання ми більше думатимемо про мудре. А те, про що ми міркуємо, поступово стає нашим життям. Говорячи на безглузді теми, ми маємо безглузді думки, ідеї, і таке ж безглузде життя.»
  4. Бути обережним. «Також нам слід бути обережними. Шріла Прабгупада любив повторювати бенгальську приказку: “Лови рибу, але не торкайся води». У матеріальному світі нас чекають небезпеки на кожному кроці. Якщо ми забуваємо наш зв’язок з Крішною, ми знову опускаємося до матеріальної свідомості. Шріла Прабгупада: «Всі переживання в матеріальному світі виникають через надмірність». Гроші та влада сп’янюють, управління чимось може ввести нас в ілюзію, що “Я вершитель, я владика”, а машини можуть вас зачарувати. Ми можемо вважати себе сильними, але Шріла Прабгупада знав усі наші слабкості» («Брахмачарі у свідомості Крішни» (Бгакті Вікаша Свамі)).

Принципи

  1. Здійснюючи проповідницьку діяльність, важливо перебувати під керівництвом.
  2. Ваша проповідь буде настільки ефективною, наскільки глибоким є ваше духовне життя.
  3. Навіть якщо ви досягли успіху в проповіді в інтернеті, важливо розуміти, що живе спілкування є найбільш сприятливим.
  4. Наскільки це можливо, намагайтеся випускати якісний контент.
  5. Намагайтеся не змінювати час проведення онлайн програм, і прагніть стабільності, тільки цим ви залучите найбільш організовану частину аудиторії.
  6. Збирайте плоди проповіді, запрошуючи людей до храму, на нама-хати та клуби. Головна мета нашої проповіді – щоб люди ставали відданими.

Практичне втілення – як ми можемо використовувати можливості інтернету та соцмереж у проповіді свідомості Крішни

1. Розповсюдження книг через інтернет

  • створіть інтернет магазин;
  • рекламуйте книги у соцмережах;
  • якщо у вас є стосунки з популярними людьми, за домовленістю, ви можете просити їх рекламувати книги Шріли Прабгупади на своїх сторінках у соцмережах;
  • розповсюджуйте книги через OLX та дошки оголошень.

2. Сайти храмів

  • висвітлення подій із життя ятри;
  • трансляції храмових програм.

3. Вайшнава-сева

  • висвітлення життя проповідницьких груп
  • ведення обліку садгани
  • регіональні ретрити наставників та лідерів нама-хатт

4. Академія

  • організація навчального процесу
  • тематичні онлайн курси

5. Проведення зборів, нама-хатт, наставницьких занять, вебінарів онлайн

6. Особистий блог

7. Спільне читання книг чи джапи online

8. Написання статей для Wiki

9. «Дім Прабгупади» – інтернет видання

10. Пошук цільової аудиторії для проповіді

11. Реклама інших проповідницьких каналів та проектів

12. Створення чатів у месенджерах

  • дні народження
  • цитата дня
  • збори менеджерів
  • допомога департаментам
  • надання послуг
  • поширення прасаду
  • розповсюдження вайшнавської атрибутики і т.п.

13. Ведення каналів та створення для них контенту (для блогерів):

  • YouTube
  • Instagram
  • Telegram
  • Facebook

Можливий контент

  1. Ви можете транслювати в інтернеті всю свою діяльність у свідомості Крішни – садгана, читання книг, лекції, кіртани, служби, харінами, «Їжа життя» та ін.
  2. Ви можете записати відео та потім опублікувати його на своїх сторінках у соцмережах:
  • «Як я прийшов до Свідомості Крішни»
  • «Чому я крішнаїт» і т.п.

3. Кулінарні курси

4. Лайф стайл (життя відданого, виховання дітей та ін.)

5. Тематичні передачі:

  • Наука самосвідомості
  • Зустрічі з учнями Шріли Прабгупади
  • Зустрічі з духовними вчителями та старшими проповідниками тощо.

6. Проповідь через навчання професійним навичкам

Схожі статті

Вебінар: “Як культивувати бажання турбуватися про інших”

Що обговорювали на вебінарі: Тема: Як культивувати бажання турбуватися про іншихЛектор: Його Світлість Ніранджана СваміДата: 29 вересня 2022 року Головний принцип турботи про відданих: турбуватисяЯкщо…

Відповідальність за духовне та матеріальне життя. Наше завдання навчити людину жити правильно, а не жити за нього – обговорювала та резюмувала Національна рада наставників України та Молдови

Для початку звернемося до Введення до «Бгаката-севи»: «Говорячи про турботу про відданих, ми маємо на увазі три послідовні характерні риси чи фази цього явища. Ці…

Відповіді

Your email address will not be published. Required fields are marked *