Вебінар: «Спочатку врятуй себе, потім інших»

📖 Тема : Спочатку врятуй себе, потім інших.

🎤 Лектор : Й.М. Махатма Дас.

⏰ Дата : 11 травня 2023.

Не можна розглядати людей як об‘єкти для насолоди, виконання функцій, викачування грошей, як голоси на виборах, об‘ єкти для дослідів… Зовнішня люб’язність для своєї мети – це «нектар на мові, отрута в серці». Допомога іншим потребує певної свідомості!

Піклування про відданих – це прояв співчуття, без бажання отримати щось. Ми відчуваємо біль інших, тому що самі знайомі з нею. Істинне співчуття – це нездатність переносити біль інших, відчувати цей біль як свій, бажати його полегшити та розуміти як.

Віддані співчутливі за природою, бо Свідомість Крішни пом‘якшує серце та викликає бажання служити вайшнавам і усім … Ми бачимо як чисті віддані віддавали себе іншим, як вони були аскетичні, не мали бажань піклуватись про себе… Це все так, але!

Успіх міссії Шріли Прабхупади пов‘язан з його здатністю співчувати! Так, він відмовився від комфорту заради блага інших, віддав усе Крішні, не бажав матеріальних благ, але якщо ми не знаходимось на рівні Шріли Прабхупади, або Господа Нітьянанди, тоді зайва самопожертва може зашкодити нам.

Віддані вигоряють, якщо вчасно не турбуються про себе, нехтують собою! Постіно віддаючи, слухаючи о проблемах інших, намагаючись допомогти, в нас самих нічого не залишається і наступає втома від співчуття. Ми маємо намір досконало дотримуватись філософії, чуємо що потрібно займатись відданим служінням 24/7, менше спати, більше працювати, при цьому забуваємо елементарно піклуватись про себе. 

У тому щоб зруйнувати себе заради прогресу Свідомості Крішни – немає ніякої цінності! В першу чергу здоровий глузд! Знайте свої можливості та працюйте виходячи з них!

Іноді побачивши прекрасне служіння відданих, намагаючись наслідували їх, докладати надзусиль, імітувати цей рівень ми випалюємо себе фізично, емоційно та духовно.

Якщо хтось тоне і ви хочете його врятувати, треба замислитись, чи вмію я плавати? Інакше можна отримати двох тонучих в океані Майї, замість одного. 

Деякі з нас відносяться до себе як до того, кого не люблять, змушуючи працювати цілодобово, не цінуючи, не приймаючи відмов… Ми не повинні своїм ставленням завдавати комусь страждань, але багато хто так чинить по відношенню до себе.

Шріла Прабхупада казав що – найвищим рівнем самопізнання є усвідомлення необхідності допомогти іншим! Але понад усе – спасти себе! Це не егоїзм, не чуттєва насолода; бажання спасти себе – це також форма піклування про інших. 

Коли ви говорите комусь : «Повторюйте Харе Крішна і будьте щасливі!», ви самі в цей момент щасливі від повторення? Як ми можемо дати те, чого самі не маємо? Як ми можемо пропонувати комусь зайнятись бізнесом, якщо самі на цьому не заробили? Якщо я живу бідно у маленькій квартирі, я не надихну інших багато заробляти. Але якщо я запрошую людину у гарний будинок за містом, привожу на розкішному мерседесі і пропоную працювати разом – це спрацює! Якщо ви досягли прогресу у Свідомості Крішни, маєте багато реалізацій, люди це побачать і оцінять.

Садхана надзвичайно важлива, це духовна енергія яка приваблює інших, бо наділяє нас силою чистоти. Але наше матеріальне і духовне життя тісно пов‘язані, та маючи бездоганну садхану ви можете бути нещасливі, бо чогось не вистачає, щось бентежить у матеріальній сфері. Важливо використовувати свої здібності, таланти, креатив у свідомості Крішни. Якщо ви творча людина, а діяльність не відповідає – це емоційно пригнічує. Якщо ви вчитель який нікого не вчить – ви отримаєте депресію. Перебування у невластивому вашій природі ашрамі приводить до страждань. 

Якщо ми самі не піклуємось про своє здоров’я на всіх рівнях – ми будемо гальмувати інших, та мати нездорові відносини. Тільки якщо ми ми відповідаємо рівню садхани, добре виконуємо обов’язки відповідного ашраму та здорові на всіх рівнях ми зможемо не вигоряючи піклуватись про інших.

Найкращий спосіб допомогти – свій позитивний приклад! Будьте на своєму місці зразковим гріхастхою, брахмачарі, саньясі… Хочете піклуватися про відданих – покажіть приклад, як вони повинні себе поводити.

⁉️Блок питань та відповідей⁉️

  Питання 

Якщо у мене немає співчуття, але є бажання допомогти людині, я можу допомагати?

❗️ Відповідь

Якщо є бажання і розуміння процесу допомоги, то це гарний привід діяти! Але бажання допомоги іншому спочатку повинно бути направлене на самого себе, щоб не опинитись під пресом проблеми.

  Питання

Працюю психотерапевтом і хочу допомагати відданим, але чую що психологи не потрібні і лише зіштовхують зі шляху бхакті. Де золота середина?

❗️  Відповідь

Це може мати місце. Якщо психолог кваліфікований відданий тут нема чого боятись. 90% проблем відданих не духовні, а соціальні та психологічні, при правильному застосуванні психологія може бути гарним інструментом. 

Питання

Розумію важливість піклування про себе, але усвідомлюю що в такому випадку мене не вистачає на віддане служіння. Що робити?

❗️ Відповідь

Можливо ви настільки довго нехтували собою, що зараз багато зусиль йде щоб надолужити втрачене. Але залікувавши старі травми можно бути набагато ефективнішим у практиці. 

Питання

Може бути таке, що у відданого все добре у всіх аспектах життя, але він не відчуває мотивації піклуватись про інших? Може це не його настрій?

❗️ Відповідь

Так, у всіх різна природа. Але співчуття – це фундаментальна якість Вайшнава, а яким чином ви його виявляєте залежить від вашої природи. 

Питання

Якщо я буду піклуватися про всі аспекти свого життя, це буде займати весь мій час. Чи немає тут ризику?

❗️  Відповідь

Так, самовдосконаленню немає кінця, тому дотримуйтесь балансу, піклуйтесь про інших в міру можливостей. Допомогаючи іншим, ми також піклуємось про себе. 

Питання 

Як бути якщо про тебе піклуються з прихованими мотивами, або нав‘язливо? Як змінити мотиви людини і не бути експлуатованим?

❗️ Відповідь

Якщо ви бачите прихований інтерес, який вас руйнує, є сенс дистанціюватися, або поговорити про це. Часто ми невірно розуміємо мотиви інших і розмова може все прояснити. Не робіть необґрунтованих припущень, але й тримайте дистанцію з несприятливим спілкуванням.

  Питання

Як знайти баланс у піклуванні про себе та про відданих?

❗️  Відповідь

Якщо є відчуття що наші проблеми йдуть, ми можемо починати піклуватись про інших. Гарний імпульс для самовдосконалення – вчити тільки тому чому сам відповідаєш. Піклування про інших можна використати для того щоб самому досягти відповідного рівня.

Питання

Як бути з синдромом рятівника, який у свідомості Крішни знайшов підкріплення?

❗️ Відповідь

Кожного разу ставте питання, яка в мене мотивація, допомогти іншому чи собі? Крішна ніколи не захоче знаходитись у тому серці де живе гордість. Те що ми маємо не належить нам, я не можу нікого врятувати! Тільки Крішна може це зробити, а я можу дати Його людям. 

Питання

Як відноситись до думок пов’язаних з дитячими травмами, смертю батьків? Психотерапевт призначив антидепресанти, чи не є це порушенням принципів?

❗️ Відповідь

Якщо цей препарат не викликає залежність, та дійсно допомагає, то це не порушує принципи.

Питання

Як зрозуміти чого Крішна бажає від мене, як Його задовольнити та спрямувати енергію у потрібне русло?

❗️ Відповідь

Головне чого Він бажає – це наша любов. Шріла Прабхупада дає засіб як пробудити любов – через садхану та служіння у настрої відданості. Також ми повинні повільно але вірно позбавлятися обумовленості тілом. 

Питання

Прабхупада говорить що просто практикуючи свідомість Крішни людина досягає всього. Чи потрібно вирішувати питання матеріальними засобами?

❗️  Відповідь

Все що підвищує духовну кваліфікацію не можна вважати матеріальним. Заробляти та підтримувати родину відданих, це духовна відповідальність.

  Питання

Як бути коли хочу допомогти та прицьому забуваю про себе, але обравши себе зроблю боляче людині?

❗️ Відповідь

Коли бажаєте допомогти ви на 100% віддаєте себе, але не на стільки щоб зруйнувати своє життя. Порадьтесь зі старшими, шукайте компроміс.

Питання

Як бути коли віддані, які завзято служать, викликають у мене відторгнення і втрату ентузіазму?

❗️ Відповідь

Крішна очікує що ми будемо собою, та дозволимо це іншим. Здорова самооцінка допомагає надихатися прикладами.

Схожі статті

Вебінар: “Як культивувати бажання турбуватися про інших”

Що обговорювали на вебінарі: Тема: Як культивувати бажання турбуватися про іншихЛектор: Його Світлість Ніранджана СваміДата: 29 вересня 2022 року Головний принцип турботи про відданих: турбуватисяЯкщо…

Запрошуємо на ВЕБІНАР: «Спочатку врятуй себе, потім інших» Махатма дас.

Харе Крішна!  Дорогі віддані, прийміть, будь ласка, наші поклони 🙇🏻 Слава Шрилі Прабхупаді!🙏 Запрошуємо на ВЕБІНАР:  Тема: «Спочатку врятуй себе, потім інших» Дата: 11 травня…

Відповіді

Your email address will not be published. Required fields are marked *