Новости

Ферма «Mother» – маленький Вріндаван в серці України. Наразі тут проживають 9 Божеств. Отримати Їх даршан та поспілкуватися зі старшими відданими з’їхалась понад сотня вайшнавів.

Ферма «Mother»  розташована в мальовничому селі Малі Лисівці, що  оточене лісами та полями. Проїхавши 130 кілометрів від Києва в напрямку Вінниці, ви можете поринути в атмосферу гармонії та любові. На фермі проживають 9 Божеств, а саме: Панчататва (місцеві), пари Нітьянанта –Гауранга та Радха – Мадхава приїхали з Київського храму. Всі Вони насолоджуються товариством биків, корів й телят. Загалом на фермі 70 священних тварин. Доглядають за господарством близько десятка працівників.

Ферму організував учень ЙМ Бхакті Тіртхи Свамі  Ямуна Прана прабгу. В основі – філософія служіння коровам. «Корова найцінніший подарунок, бо в тілі кори знаходяться всі напівбоги та всі планети. Коли ви турбуєтесь про корову – ви служите всьому Всесвіту. Вбивство корови прирівнюється до вбивства матері. Місця, де це відбувається, рано чи пізно занепадають. Натомість Малі Лисівці процвітають. Окрім того, в цій місцевості часто буває посуха, але з приїздом Київських Божеств та значної кількості відданих, почали систематично йти дощі» – пояснює Ямуна Прана прабгу.

Ямуна Прана прабгу з биком Хамса

За 12 років існування масштаби господарства сильно збільшились. Зараз це 1корівник (інший в процесі будівництва), своє міні-виробництво, 8 гектарів землі у власності та 30 га орендується сезонно для випасу. А також з кожним роком все більше вайшнавів виявляють бажання придбати тут будинок. Таким чином поселення зростає.

«Mother» стабільно забезпечує молочними продуктами Київську ятру. Паралельно їх продукцію – молоко, кефір, йогурт, панір, гхі – можна знайти в багатьох супермаркетах чи замовити по інтернету в будь-який куточок України. Навіть у найкритичніші моменти війни, ферма працювала та забезпечувала вайшнавів молоком. Окрім того «Mother» радо надала притулок Київським Божествам та брахмачарі.

В свою чергу отримати даршан Божеств та відчути атмосферу служіння коровам могли учасники фестивалю Джулан-ятра. «Джулан-ятра» –  це  час, коли Божеств гойдають на гойдалці. Долучитись до трансцендентного процесу та порадувати Божеств протягом п’яти днів прибула сотня вайшнавів. Це відданні з усієї Київської області, а також Вінниці, Кривого рогу.

В рожевому гопідресі – матаджі Саум’я Рупа разом з іншими відданими катає Божества

Матаджі Саум’я Рупа з київської ятри, що приїхала спеціально на фестиваль з метою послужити Божествам та відданим, ділиться своїми емоціями: «Загальне враження чудове. Кожного тут зустрічають дуже гостинно. Щодня смачні бенкети. Я приїхала за спілкуванням і я його отримала в повній мірі. Духом служіння та любові тут пронизано буквально все».

В програмі фестивалю були: ранкові-вечірні араті, джапа-медитація, лекції, кіртан та прасад тричі на день. Всі охочі могли погойдати Шрі Шрі Радга Мадгаву, послужити вайшнавам та коровам. ШрілаПррабхупада говорив, що там, де віддані оспівують Святі імена Господа, де вони по-справжньому практикують Свідомость Крішни, де є Радга Мадгава і де є корови – там Вріндаван.

Завершився фестиваль святкуванням Баларама Пурніми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Изменить пароль