В Сумах приватний будинок став храмом для відданих. Сюди приїжджають з усієї області.

В місті Суми нема храму, діють тільки нама-хати. До війни їх було дві, зараз тільки одна, проте дуже особлива. Хоч формально це нама-хата, на практиці віддані приходять сюди, як на недільну програму до храму. Займаються різноманітним служінням: готують, прибирають, роблять гірлянди. Також араті, кіртан, лекція і прасад – одним словом, все в найкращих вайшнавських традиціях. Атмосфера настільки пронизана турботою та любов’ю, що віддані не розходяться аж до пізнього вечора (21.00).

Це місце і справді нагадує храм. Коли матаджі Нама Чінтамані познайомилась з рухом Харе Крішна, якраз будували будинок, тож і відповідно спроектували. Є навіть алтарна кімната розміром 36 м2. Після того, як її чоловік покинув тіло, матаджі цілковито присвятила себе служінню Крішні. 

Зараз її сім’я – це  Божества Шрі Шрі Нітай Німай-Сундара; Шрі Радга Мадгава; Ґовардгана шили – Крішна Баларам і Харідас Варья. З ними вона буквально нерозлучна і в подорожі завжди бере з собою. На алтарі ж постійно присутні Лакшмі-Нрісімха і Ґанеша, що стережуть будинок-храм від різних негараздів. 

Та щоб підтримувати все сімейство в порядку одних сил Нама Чінтамані недостатньо, тому їй постійно допомагають віддані ятри. Так, спільними зусиллями вдалося створити осередок, де кожен може знайти підтримку і натхнення. «Наша ятра дуже дружня, кожен готовий допомогти в міру своїх сил. Не перестаю дивуватися їх  ентузіазму. Всі зайняті якимось служінням: готують, миють, копають, гребуть, підмітають, щось садять чи збирають…» – говорить матаджі.

Будинок Нама Чінтамані вже шість років служить притулком для відданих. Загалом сюди з’їжджаються з усієї області: Борозни, Бахмача, Конотопа та ін. Стабільно приходять близько 20 відданих.У святкові дні їх кількість більша. Так, до прикладу, минулої неділі з ініціативи хазяйки провели яг’ю, для відданих, що отримували ініціації онлайн. Для цього з Харкова запросили брахмана Дваракараджа прабгу, котрий для 8 учасників провів необхідний ритуал. 

з права крайня це матаджі Нама Чінтамані

Сім’я вайшнавів з міста  Борозни – прабгу Ананда Шакті та матаджі Ліла Ватсала, посвячення отримали ще у червні і тільки зараз змогли прийняти участь у яг’ї. Подружжя розповіло, що це їх перший подібний захід у житті: «Відчували радість та натхнення. І хоч дорога в одну сторону займає близько трьох години (200 км до Сум), воно того варте. Було багато служіння та нектарного спілкування». 

матаджі Ліла Ватсала та Ананда Шакті прабгу

 Двері будинку Нама Чінтамані, як і її серце завжди відкрите, до всіх доброзичливців Господа Крішни. 

Схожі статті

Завдяки правильній атмосфері можна отримати ефект відвідування великого фестивалю… Тоді проявляється Крішна…

Як організувати нама-хатту? В чому запорука успішної санги?…  Методично вивчають вайшнави Сумщини. Сумщина – один з тих регіонів, де кількість вайшнавів невелика, порівнюючи з іншими…

«Навіть якщо нас двоє, ми проведемо нама-хатту», «А ми збираємось в музичному магазині»… Сумська санга повна рішучих та цілеспрямованих!

В місті Шостка відданні оспівують Святі Імена в оточенні гітар… Адже тутешня нама-хатта проходить в приміщенні музичного магазину. Головні активісти – організатори Сергій Трофименко, Ігор…

В Особливо важкі часи проявляється особлива любов… Вінницька ятра приїхала в с. Малі Лисівці, на даршан Радги Мадгави та зустрітися зі своїм наставником

Три години дороги в атмосфері кіртана та вайшнавських вікторин-загадок, як говориться: «Весело та й з піснею» – 30 відданних вінницької ятри відвідали еко-ферму «Mother». Саме…

Сила вайшнава-санґи

Роз’їхавшись по різних куточках світу, українські вайшнави відчувають потребу та шукають можливість спілкуватися. Для багатьох це став періодом, коли Святе Ім’я згуртувало відданих у всіх…

Відповіді

Your email address will not be published. Required fields are marked *