Вайшнавський одяг: правила та суть. Кувера Пандіт дас

📚 Конспект вебінару 📚

📌Тема Вайшнавський одяг : правила та суть .

📌 Дата 7 грудня

📌 Лектор Кувера Пандіт дас.

Шріла Прабхупада залишив нам повний обсяг знань, культуру, форми зовнішнього вигляду, які притаманні і корисні для вайшнавів. 

До того ж ви можете ознайомитись з такою літературою

«Керівництво по вайшнавському етикету та образу життя», «В свідомості Крішни немає нічого зовнішнього».

Вважається що тіло людини має бути покрито трьома шарами. Для чоловіків це – дхоті, курта, браманічний шнур, чадар. Для матаджи – сарі, чолі, нижня спідниця. 

Інколи Крішна ще одягнений в пояс, який виготовляють з короткого чадару і носять на стегнах.

🔔За основними аспектами ведичний одяг повинен бути простий, чистий, зручний, непошкоджений, та відповідного розміру. В цьому випадку він піднімає нашу гуну, очищує свідомість, та нам значно легше перебувати у свідомості Крішни, не звертаючи уваги на зовнішні фактори. 

Такий одяг досить комфортний, просто вдягається, його легко прати та сушити. Він не збуджує ум та не відволікає від важливих речей. Бо до храму ми приходимо не показувати свою красу та ексклюзивність, а отримати  даршан Божеств. Вдягаючи вайшнавський одяг ми виглядаємо естетично, гарно, відчуваємо чистоту та забуваємо про матеріалістичну культуру, яка направлена на розвиток інших гун. 

Шріла Прабхупада дуже хотів щоб усі його послідовники носили вайшнавський одяг, говорячи що це стандарт, який підвищує нашу свідомість та нагадує про цілі життя. В іншому одязі, за обставинами, ми повинні виглядати як леді та джентльмени. 

💡Господь Чайтанья і Нітьянанда завжди були в дхоті та чадарах. Божества на алтарі також вдягнені відповідно. Ми послідовники Рупи Госвамі, який також носив цей одяг. Всі представники гаудія вайшнавізму традиційно вдягають цю форму одягу.

Але історично в наших регіонах не дуже жарко, до храму ми ходимо не кожного дня, взимку ми не носимо по вулиці цей одяг, та на роботі є свій дрес-код… Ми проводимо частину життя поза товариством відданих та вимушені спілкуватися з матеріалістами. 

🕺У їх культурі всі індивідуальні, особливі, постійно зʼявляються нові тренди та цей смак дуже сильний. Він транслюється через рекламу, вітрини та залишається у нашій свідомості і це штовхає нас  «цікавим чином» одягати вайшнавський одяг, який також можна одягти неправильно, вульгарно і це залежить від нашої свідомості. 

Історично склалося що різні соціальні прошарки носили дхоті різної довжини. Шудри більш коротке, щоб було зручно працювати на полях, вайшʼї – вище колін, кшатрії – нижче колін, брахмани носили дхоті до стоп. 

Шріла Прабхупада залишив нам найвищій брахманічний стандарт, тому дхоті традиційно має бути до стоп. 

🔆Людина, яка розвиває брахманічні якості, виглядає охайно як у вайшнавському, так і не у вайшнавському одязі. Якщо людина має складності, слабку садхану, це одразу видно по тому як вона одягається. Вдягаючи правильно вайшнавський одяг ми вимушені діяти в певних рамках, дотримуватись етикету, вести себе як леді та джентльмени, слідкувати що робимо і як говоримо… Це допомагає нам жити просто, спокійно та культурно. 

🚫Неправильним вважаються оголені частини тіла, щось занадто коротке, прозоре, коли видно спідню білизну… Також неестетичний, помʼятий, рваний одяг, який має неприємний запах. 

Є різні стандарти чистоти для відданих певних видів служіння. Наприклад, на кухні Божеств одяг має бути одягнений не пізніше ніж за 3 дні після прання. Шовковий одяг вважається чистим 7-8 днів. 

Є стандарти, за якими одяг не повинен мати шви, тоді використовують чадари (короткий та довгий). Чадар це багатофункціональна форма одягу, в жару його можна накрутити на голову, в холод накинути на плечі, або постелити на підлогу. 

⚜️Одяг – це показник того як ми культивуємо Бхакті. Схильність одягати вайшнавський одяг, та робити його основним – це природний наслідок того що наша практика відбувається належним чином! Чим краще наша садхана, служіння, джапа тим більше в нас бажання одягати чистий вайшнавський одяг, частіше бувати у храмі та спілкуватися з відданими.

⁉️ Блок питань та відповідей ⁉️

❓Питання з приводу бороди…

❗️Традиційно вайшнави не носять бороду. Поголене обличчя та голова, шикха, тілака – це певний стандарт чистоти, та історичне виокремлення гаудія вайшнавів серед інших. Але є різні умови та культурні аспекти. Якщо ви не можете без бороди, вона повинна бути чиста, доглянута, охайна. Краще мати бороду, ніж страждати без неї! Якщо не має умов доглядати за обличчям, діємо враховуючи час, місце, обставини. 

Коли віддані не голяться під час Чатурмасьї – це виключення. Якщо ви суворо дотримуєтесь, це допускається, але тримаючи себе в чистоті.

❓Чи доречні гопідреси під час програми в храмі?

❗️Немає прямої заборони відносно гопідресу. Якщо немає можливості одягати сарі, по різним причинам, то гопідрес кращій за джинси. 

❓Чи обовʼязково прати натільний одяг кожного дня? Чи є виключення?

❗️Одяг повинен бути чистий! Якщо ми вранці одягли дхоті та знаходились в ньому увесь день, воно вважається нечистим. Особливо якщо ми 

побували у осквернених місцях. Якщо одягали епізодично, необовʼязково прати. Але після їжі, туалету одяг вважається нечистим, та непридатним для пуджі. Традиційно вайшнавський одяг одягається один раз, невайшнавський – залежно від умов та особистих стандартів чистоти. Вологий одяг не вважається чистим. 

❓Якої довжини мають бути кантхімали? 

❗️Кантхімали мають бути на шиї! та виглядати охайно! Не занадто довгі (до пупа), та не короткі (щоб душили), комфортні, зручні.

Вони мають бути з Туласі, без прикрас, та певної кількості рядів. Ініційовані віддані носять три ряди кантхімал, неініційовані два або один. Кантхімали мають сакральне значення, з ними ми отримуємо особливі самскари, даючи обітниці духовному вчителю. Але якщо ви посадова особа, можуть бути різні нюансі. 

❓Має значення одяг з натуральної або штучної тканини?

❗️Це залежить від наших вподобань. Звісно натуральна більш зручна, комфортна, приваблива… Але якщо немає можливостей, то краще синтетичне сарі, ніж без нього. Натуральне більш авторитетне, але це не основна умова! 

❓Чи повинні матаджи завжди прикривати голову?

❗️Традиційно жінка має покривати голову, але це необовʼязковий стандарт. Краще спитати у старших матадж.

❓Чи можуть бути матаджи в храмі з розпущеним волоссям?

❗️Раніше традиційно матаджи заплітали волосся з проділом по центру голови. Розпускали волосся тільки під час трауру, жалоби. За вайшнавською культурою волосся має бути заплетеним, але в наші часи не всі мають довге волосся. 

❓Чи являється шовк чистим, якщо при його виготовленні вбивають 1000 гусениць?

❗️Шовк вважається найчистішою тканиною з усіх. Але виготовлення за рахунок помираючих істот, це звичайно недобре. Є ахімса шовк, де шовкопрядів не вбивають, але він коштує дорожче. Придбати його можна в Індії, а також в Україні. Це залежить від ваших стандартів та умов, носити шкіряне взуття, звичайний шовк, чи ні…

❓Чи має значення колір одягу?

❗️Для чоловіків рекомендується одяг світлого кольору, дхоті – виключно білий колір. Курти можуть мати різні відтінки, чадар світлий. Віддані що захоплюються астрологією одягають різні кольори по днях тижня. Але такого стандарту немає, це ваші уподобання. Якщо це допомагає памʼятати Крішну, будь ласка.

Схожі статті

Вебінар: “Недільні зустрічі – перший крок піклування про відданих : як проводити і навіщо.”

…🎤Лектор : Його Милість Ач’юта Прія прабху. 🗓️Дата : 24 лютого 2023 року. Є робочі та перевірені методи піклування про відданих, які потребують ентузіастів, готових…

Відповіді

Your email address will not be published. Required fields are marked *