Вебінар  «Спогади про Шрілу Прабхупаду»

Конспект вебінару

📌 Тема : Спогади про Шрілу Прабхупаду.

🎤 Лектор : Йогешвара прабху.

Дата : 27 квітня 2023 року.

Час минає, багато моїх друзів учнів Шріли Прабхупади з першого покоління, які мандрували з ним, перекладали, проводили час вже залишили цей світ… Але наша особливість у тому, що нам випала можливість знати людину, яка любила Бога! Я вірю що Бог є, що це Крішна, тому що я знав людину, яка по-справжньому любила Крішну!

Своїми історіями я хочу оживити для вас його образ. Філософія це чудово, але вона не торкає серця, а коли людина живе тим чому навчає – це торкає. Таким був Шріла Прабхупада.

📎 Я зустрів Шрілу Прабхупаду коли був студентом у Парижі. Друг запросив мене до Лондона розповівши про свого вчителя, який зараз знаходиться разом із Бітлз. Звичайно я погодився і через 11 годин мене вже тепло приймали у лондонському храмі, а незабаром у самій студії звукозапису Apple🍏. Віддані, розпитавши хто я і чим займаюся, відповіли що я той хто їм потрібен, і я залишився.

📎 У 1971 році Шріла Прабхупада був у Парижі, куди він прилетів з Москви, після зустрічі з професором Котовським. І мені пощастило опинитися з ним наодинці в його домі. Він запросив мене зайти, а його рука постійно була у мішечку з чотками і він водив рукою навколо голови, ніби відстежував якісь думки. Тоді він сказав що у його житті не було і хвилини, коли б він забув про Крішну, навіть у дитинстві він постійно грав у свої 15-ти сантиметрові лялечки Божеств. Пройшло більше 50 років, а я досі думаю, чому саме це він мені сказав?.. Мабуть хотів як новачка підбодьорити, позбавити сумнівів, показати що знає про ціль, до якої веде мене…

📎 Через декілька років в Парижі був вже дуже гарний храм і Прабхупада приїхавши співав там кіртан. Я сказав що в нього дуже гарний голос, а він відповів «лотосні очі». Я не зрозумів і він навів приклад про матір, у якої сліпа дитина, а вона називає її очі лотосними. «Ти просто любиш мене, тому кажеш що в мене гарний голос».

📎 У 1971 році Прабхупада врятував моє життя. Тоді була у розпалі війна у В‘єтнамі, я отримав повістку і повинен був негайно відправитись туди. Прабхупада поставився до цього дуже серйозно і надав мені документ про те що я займаюся дуже важливою справою і мене не можуть забрати.

📎 У Лондонському храмі 100% знаходилась людина яка ставила одне і те ж питання про те що можливо не тільки Крішна Бог, але й Шива і ми всі є богами?.. І навіть цитувала вірші з Бхагавад-Гіти. Прабхупада хитав головою і відповідав : «Яка дурниця, подивіться на цього шахрая, у цьому немає логіки…» Віддані починали сміятися, але він зупиняв їх, говорячи що ця людина є відданим і цитує Бхагавад-Гіту, так, його розуміння недосконало, але він намагається зрозуміти, і у цьому його заслуга.

📎 Колись у Парижі ми встановлювали нові Божества, та готували їх, поки Прабхупада був на ранковій прогулянці. Повернувшись він вперше побачив їх. Звучав кіртан і сльози лилися як потоки дощу по його обличчу. У той момент я фотографував його і міркував, що він бачить такого, чого не бачу я? Потім він запитав, чому у Крішни немає браслетів на ногах? Даршан починається з Його стоп! Поспішаючи ми забули їх одягти…

Можно багато говорити, бо кожна мить поряд з Прахбупадою була дуже важлива. Але не треба підходити до його особистості сентиментально, звертаючи увагу тільки що він їв, куди пішо, що зробив… Кожна мить з ним – це реальний досвід духовного навчання!

⁉️ Блок питань та відповідей ⁉️

❓❓ Чи відомо де зараз знаходяться 15-ти сантиметрові дитячи Божества Прабхупади Радха-Говинда?

❗️❗️ На даний момент ні. Прабхупада багато подорожував турбуючись про Них, але потім Вони перейшли у якійсь храм, який відкривався та потребував встановлення Божеств.

❓❓ Чи був би Прабхупада задоволений ІСККОН сьогодні?

❗️❗️ Він звичайно був би задоволений, і в одночас незадоволений. Він дуже багато очікував від нас! Він не збирався проповідувати хіппі, яких виключили з університетів. Він сподівався досягти найвищих шарів суспільства, міністрів, президентів… Але «працював» з тим що мав, і те що вдалося Прабхупаді у цій ситуації просто дивовижно! Зробити з мавп і божевільних світовий рух, який інтенсивно поширювався.

Нажаль за цей час були допущені помилки і багато часу минає на їх виправлення, але ІСККОН розвивається і робить багато добрих справ. Особливо чудово, що люди нового покоління адаптують вчення Прабхупади у багатьох галузях і знаходять способи впроваджувати і поширювати його. 

Він був би задоволений що ви сьогодні знаходитесь тут, і в той же час він хотів би щоб ви більше і краще дбали про своїх близьких, сім‘ю відданих, один про одного!

❓❓ Шріла Прабхупада чудово вмів привернути будь яку аудиторію, чому він іноді обирав іншу тактику, як у прикладі з кардиналом Данелю?

❗️❗️ Люди невірно та поверхнево інтерпретують те що трапилось на зустрічі з головою французької церкви. Прабхупада не сварив кардинала, він хотів донести що його точка зору неповна, недосконала. Зазвичай на зустрічах з представниками інших духовних конфесій Прабхупада буд дуже добрим до них, але був безкомпромісний у темі вбивства тварин! Це порогова міжа, за яку не повинна виходити ні одна духовна традиція! 

Піком духовного усвідомлення він називав 4 регулюючі принципи!

❓❓ Що Прабхупада вкладав у поняття «забота про відданих»?

❗️❗️ 1. Я розумію що відданий частинка Бога, яка опинилася ув‘знена матерією. 

2. Я розумію його страждання, і я сам страждаю.

3. Я розумію що з милості Крішни ми маємо шанс вирватися з цього положення. 

4. Я розумію що не зможу духовно просуватися, як що я когось ненавиджу.

❓❓ Які ваші найважливіші духовні усвідомлення?

❗️❗️ 1. Простити себе! Прийняти свою недосконалість! Ми маленькі і повинні робити те що можемо, але від усього серця. 

2. Ніколи не вважайте своє служіння значним! Крішна може саме маленьке служіння оцінити  як дуже велике, якщо воно щиросердне. 

3. Не соромтесь вкладати душу навіть у невеликі повсякденні справи. Якщо ви будете виконувати свої обов‘язки з любов‘ю, це може змінити весь світ!

Колись молодим я опинився у Лондонському храмі і захворів. Тоді віддані потурбувались про мене, взяли до дому, годували, лікували. При цьому вони мене зовсім не знали. І мене вразила не філософія, а їх ставлення до мене! Шастри наповнені історіями як маленькі речі задовольняли Крішну дуже сильно. 

❓❓ Як Прабхупада знаходив баланс між роботою, родиною, садханой, служінням, коли був гріхастхою?

❗️❗️ З дитинства батько виховував маленького Абхая як майбутнього світового проповідника. Сутуація Прабхупади була унікальною, йому ніколи не приходилось шукати цей баланс. Але ми не повинні наслідувати його, залишати родину, та вирушати до Америки! Це була його місія, але у своїх настановах нам він завжди казав : « подружжя, поважайте та любіть один одного, служіть, працюйте разом. 

Ми повинні бути практичними у слідуванні принципам. У житті можуть виникати надзвичайні ситуації, під час яких не буде можливості слідувати якомусь одному принципу. У такому випадку, не уходьте з почуттям провини, але потім продовжуйте слідувати на на вищому рівні! Іноді потрібно вчинити відповідно часу, місцю та обставинам. Проявляємо розум і знаходимо баланс у всіх випадках!

Схожі статті

Відповіді

Your email address will not be published. Required fields are marked *