«Книга підношень» Шріли Прабгупади 2022


Спільнота ІСККОН в атмосфері святкування В’яса-пуджі А. Ч. Бгактіведанти Свамі Прабгупади. 

До Дня явлення великого Ачар’ї ми сформували книгу підношень  українських вайшнавів. Дякуємо всім, хто долучився до процесу та проявив свою шану Шрилі Прабгупаді. Переглянувши відео (1 і 2 частини), ви можете надихнутися підношеннями таких відданих: матаджі Лариса, Володимир Гордієнко, Карунангі Деві Дасі, матаджі Дарія, Павліна Дяченко, Враджа Расіка Дас, Адікаві Дас, Раса Ліла Деві Дасі, Ш’яма Гаура Харі Дас, Таріні Харінама Деві Дасі,  прабгу Антон Катрус, Дулал Чандра Дас, Дів’я-шакті Деві Дасі, прабгу Родіон Коваль, матаджі Кузніченко Катерина, матаджі Дзвіковська Оксана, Чітра Ліла Деві Дасі, матаджі Ксенія, Бгакті Пурушоттама Дас, матаджі Олена Аксютіна.

Відео частина 1:

Підношення Шрилі Прабгупаді – це традиція, котра дає можливість розвивати та поглиблювати відносини з Його Божественною Милістю.

Відео частина 2 :

Також ми представляємо вашій увазі підношення ЙС Шріли  Ніраджани Свамі та ЙС Шріли Бгактівайбгава Свамі,  оскільки вони представляють ДжіБіСі у нашому регіоні (Україні). 

ПІДНОШЕННЯ ЙС ШРІЛИ НІРАДЖАНА СВАМІ 2022 РОКУ

Дорогий Шріло Прабгупадо! Будь ласка, прийміть мої найнижчі поклони у пилу Ваших лотосових стіп. Вся слава Вашій Божественній Милості.

Я пишу Вам це підношення на Вьяса-пуджу за кілька днів до 126-ї річниці Вашого божественного явлення в цей світ. Деякі події поточного 2022 року піддали життя тисяч Ваших слуг небаченим досі випробуванням, чим змогли віддалити віру багатьох з них від Ваших настанов про вічні стосунки кожної живої істоти з Крішною – тобто від усього того, чого Ви вчили нас і що бездоганно демонстрували на власному прикладі.

Шріло Прабгупадо, Ваша віра в Крішну, Ваша чистота, Ваша вірність наказу свого Гуру Махараджа, Ваш приклад ідеального вайшнава і особливо Ваші настанови заклали міцну основу руху, започаткованого Вами в 1965 році.

Ви особисто поставили перед кожним, хто приймає притулок у Вашому Русі, одну мету: «Назад до Бога». І перед тим, як повернутися до свого вічного служіння у духовному світі, Ви залишили свій Рух тут, у матеріальному світі, вклавши його в руки та серця своїх послідовників.

Однак, за моїми спостереженнями, деяким із Ваших послідовників (включаючи мене самого), дуже важко готуватися у всеозброєнні зустріти численні прийдешні лиха цього світу, про невідворотність яких Ви нас неодноразово попереджали. Ви постійно нагадували нам не лише про тимчасову та сумну природу матеріального світу, а й про неминучість нещасть, на які приречена людська цивілізація через свою гріховну діяльність та експлуатацію земних ресурсів заради економічного розвитку та чуттєвого задоволення.

Ось лише один невеликий приклад такого попередження:

“Так само і цей світ… Ніхто не хоче війни, ніхто не хоче голоду, ніхто не хоче землетрусів, ніхто не хоче хвороб, ніхто не хоче смерті, але все це трапляється. Все це має статися. Навіть якщо ви не бажаєте, ви не зможете запобігти бідам, що посилаються матеріальною природою, такою є сутність матеріальної природи».

Але оскільки матеріальний світ є місцем забуття, ми схильні забувати, що тут, у цьому матеріальному світі, ніколи не зможемо знайти справжнього притулку. Ми звикли думати: “Ну, якщо лиха, про які говорив Шріла Прабгупада, і трапляться, то в якомусь віддаленому майбутньому, але точно не на моєму віці”. Ми також за звичкою вважаємо, що про заклик «Назад до Бога» стає актуально думати лише на заході нашого життя.

Віддані нещодавно запитали мене: «Чому Крішна так ускладнює життя у матеріальному світі?» Думаю, я вже неодноразово відповідав і міг би продовжувати відповідати на це питання з філософського погляду. Однак у такі сприятливі дні, як річниця Вашого божественного явлення в матеріальному світі, я вважав би за краще відповісти на це питання зустрічним питанням: «А чому Крішна зробив мене таким щасливим, що в цьому житті і в цьому матеріальному світі я зміг зустрітися зі Шрілою Прабгупадою? »

Наша удача воістину незмірна. Ви дали нам не тільки все, що потрібно, щоб зустріти майбутні події у всеозброєнні, але й дали нам повчання і надію вже в цьому житті знайти притулок біля лотосних стіп Крішни.

Наступний вірш із «Шрімад-Бгаґаватам» (10.2.31) та Ваш коментар до нього, Шріло Прабгупадо, говорять самі за себе:

свайам̇ самуттірйа судустарам̇ дйуман
бхава̄рн̣авам̇ бхімам адабхра-саухр̣да̄х̣
бхават-пада̄мбхоруха-на̄ваматра те
нідха̄йайа̄та̄х̣ сад-ануґрахобгава̄н

Переклад: О Господь, подібний до сяючого сонця, Ти завжди готовий здійснити бажання Свого відданого, й тому Тебе називають деревом бажань [ва̄н̃чха̄-калпатару]. Коли ачар’і, що сховалися під покровом Твоїх лотосних стіп, перетинають бурхливий океан невігластва, вони залишають жителям Землі спосіб, за допомогою якого вони перетнули цей океан. І оскільки Ти дуже милостивий до інших Своїх відданих, Ти дозволяєш їм скористатися тим самим способом і досягти тієї ж цілі.

Коментар: У цьому вірші розкривається, як милосердні ачар̓ї та милосердний Верховний Господь разом допомагають серйозному відданому, котрий хоче повернутися додому, до Бога. Шрі Чайтан́̓я Махапрабху, даючи настанови Рупі Госвамі, сказав:

брахма̄н̣д̣а бхраміте кона бга̄ґйава̄н джӣва
гуру-кр̣шн̣а-праса̄де па̄йа бгакті-лата̄-біджа
(Ч-ч., Мадх̓я, 19.151)

Набути насіння бгакті-лати, відданого служіння, можна з милості гуру та Крішни. Обов’язок гуру – з огляду на час, обставини та індивідуальність конкретної людини, знайти спосіб зайняти її відданим служінням, яке Крішна приймає від тих, хто справді хоче повернутися додому до Бога. Після довгих поневірянь по всьому матеріальному всесвіту щаслива душа починає шукати такого гуру, ачар’ю, котрий навчить її служити Верховній Особі Бога з урахуванням обставин так, щоб Господь прийняв це служіння. Завдяки цьому людині стає легше досягти вищої мети. Отже, обов’язок ачар’ї– знайти для відданих спосіб служіння Господу відповідно до приписів шастр. Наприклад, Рупа Госвамі, щоб допомогти майбутнім поколінням відданих, писав книги про віддане служіння, такі як «Бгакті-расамріта-сіндгу». Це означає, що ачар’я повинен видавати книги, які допоможуть людям звернутися до служіння Господу і з Його милості повернутись додому, до Бога. Послідовники Руху свідомості Крішни йдуть тим самим шляхом. Наші послідовники утримуються від чотирьох видів гріховної діяльності – недозволеного сексу, вживання одурманюючих речовин, м’яса та азартних ігор – і щодня повторюють шістнадцять кіл Харе Крішна маха-мантри. Такі авторитетні настанови. Оскільки в країнах Заходу неможливо постійно повторювати святе ім’я, не треба намагатися наслідувати Харідаса Тхакура, а застосовувати цей метод. Крішна прийме відданого, який суворо дотримується регулюючих принципів і методу, запропонованого в книгах та інших творах авторитетних наставників. Ачар̓я дає нам метод, за допомогою якого можна перетнути океан незнання, зійшовши на корабель лотосових стіп Господа, і ті, хто суворо дотримується його вказівок, зрештою з милості Господа досягнуть мети. Цей метод називається а̄ча̄р’а-сампрада̄йа. Ось чому говориться: сампрада̄йа-віхіна̄ йемантра̄с ті нішпхала̄ мата̄х̣ (Падма-пурана). А̄ча̄р’йа-сампрада̄я є абсолютно авторитетною. Тому людина має прийняти ачар’я-сампрадаю, інакше всі її зусилля виявляться марними. В одній із пісень Шріли Нароттами даса Тхакура є такі слова:

та̄н̇дера чаран̣а севі бгакта сане ва̄са
джанаме джанаме хайа, еі абгіла̄ша

Людина має поклонятися лотосним стопам ачар’ї і жити в суспільстві відданих. Тоді його спроби перетнути океан незнання обов’язково увінчаються успіхом. Дякую, Шріло Прабгупадо, за все, що Ви зробили для нас.

Ваш вічний слуга, послідовник і боржник,
Ніранджана Свамі

ПІДНОШЕННЯ ЙС БГАКТІВАЙБГАВИ СВАМІ 2022 РІК
нама ом вішну-пāдāйа крішна-прештхāйа бху-тале
шрімате бгактіведāнта-свāмін іті нāміне
намас те сāрасваті деве гаура-вāні-прачāріне
нірвішеша-шунйавāді-пāшчāтйа-деша тāріне

Днями я дивився на фото Шріли Прабгупади. Він гуляв один під дощем без парасольки. Як багато незручностей Його Божественна милість зазнала задля поширення Свідомості Крішни у світі.

“Оскільки я переконаний, я завжди ризикую заради Крішни. Я приїхав сюди, до вашої країни, ризикуючи своїм життям. І хоча, я все ще фізично нездоровий, я намагаюся виконувати настанови мого Гуру Махараджа максимально добре наскільки це можливо.

Ви знаєте історію створення товариства в 1966 році, все було ризикованим, і я був один, але я почав це в становищі залежності від Крішни. “(Лист до Гаргамуні, 12 Лютого, 1968)

Цей настрій ризику заради Крішни для користі людства був принесений Шрілою Прабгупадою у західний світ. Його книги та лекції згодом розкрили цей настрій і його учні відчували себе натхненними та уповноваженими допомагати йому також смиренно ризикувати для поширення послання Бога у далеких та дуже небезпечних місцях.

“Я приїхав сюди, щоб боротися з атеїстами, і ми ходимо скрізь. Ми боремося з атеїстами по всьому світу. Отже ми зустрічаємо багато перешкод. Ви бачите?”

Боротися з атеїзмом і проголошувати Господа Крішну як Верховного Бога Особу було місією Шріли Прабгупади. Він не був би задоволений чимось меншим. У цьому він був безкомпромісним. Він розповсюджував Свідомість Крішни для максимальної користі кожного. Він не розбавляє ліки, щоб захистити його повноту.

(Мій) Гуру Махараджа ніколи не йшов на компроміси у своїй проповіді, я не буду і нікому з моїх учнів не слід цього робити. Ми твердо переконані, що Крішна є Верховною Особою Бога, а решта є Його частиною та посланцями. Це ми маємо заявляти сміливо всьому світу, щоб вони не мріяли, як дурні, про мир у всьому світі, доки вони не будуть готові повністю віддатись Крішні, як Верховній Особі Бога.” (3 січня 1972, лист Гіріраджу).

Ще однією рисою безкомпромісної презентації Шрілою Прабгупадою Свідомості Крішни було те, що він завжди наголошував на тому, що оспівування Харе Крішна є найефективнішим способом досягнення звільнення.

У нашому Руху свідомості Крішни підкреслюється виняткова важливість повторення мантри Харе Крішна, тоді як ті, хто не знає, як досягти досконалості в Калі-югу, намагаються йти шляхом знання (г’яна-йоги), містичної йоги, карма-йоги, чи здійснюють безпорадність Такі люди лише марно втрачають час і вводять в оману своїх послідовників. (Чайтан’я-чарітамріта, Аді 17.24, коментар)

Існує багато перешкод і невдач у просуванні Свідомості Крішни, але оскільки ми безкомпромісні, суворо дотримуємося принципів руху Шріли Прабгупади і тримаємо Шрілу Прабгупаду в центрі як засновника -ачар’ю, нас чекає успіх.

Відданий: Шріло Прабгупадо, вчора Ви сказали, або кілька днів тому, що цей рух триватиме без перешкод десять тисяч років, отже…
Прабгупада: Так, за умови, що ми збережемо його незмінним. Вам потрібно скористатися цією можливістю. (Ранкова прогулянка, 10 червня 1976).

Слуга слуги Бгактівайбгава Свамі.

Якщо ви бажаєте ознайомитися з підношеннями інших гуру ІСККОН можете пройти за посиланням.

https://yoga.krishna.com/en/pdf/vyasapuja/2022/Vyasa-Puja_book_2022.pdf

Схожі статті

Близько 20 українських вайшнавів одночасно отримали ініціацію у Й. М. Чайтан’ї Чандра Чарана прабгу. Духовна сім’я Шріли Прабгупади знову має привід для радості.

Віддані з різних міст України: Києва, Дніпра, Хмельницького, Вінниці, Кропивницького, Запоріжжя, Донецька, прийняли участь у ретриті ««Гуру Кріпа» Європа», що пройшов минулого тижня в Німеччині.…

Подаруйте захист своїм близьким! 27 листопада запрошуємо на ярмарку книг Шріли Прабгупади 2022

В період темних часів люди особливо потребують світла Святого Імені. Принести Його ви можете через книги Шріли Прабгупади. Долучайтеся до марафону розповсюдження священних книг та…

«Навіть якщо нас двоє, ми проведемо нама-хатту», «А ми збираємось в музичному магазині»… Сумська санга повна рішучих та цілеспрямованих!

В місті Шостка відданні оспівують Святі Імена в оточенні гітар… Адже тутешня нама-хатта проходить в приміщенні музичного магазину. Головні активісти – організатори Сергій Трофименко, Ігор…

Відповіді

Your email address will not be published. Required fields are marked *